Champion RE14MCC5 - Alternative tændrør
    Specifikationer for Champion RE14MCC5
  • Thread diameter: 14mm
  • Thread reach: 25mm
  • Seat type: tapered
  • Hex size: 16mm
  • Tip configuration: projected
  • Construction: Standard construction
  • Terminal type: Solid
Champion RE14MCC5 on Amazon
Champion RE14MCC5/012 Spark Plug
Søg tændrør
Erstatningstændrør for Champion RE14MCC5 på Amazon
Erstatningstændrør for Champion RE14MCC5 på Ebay
Anvendelser af Champion RE14MCC5
Brand Model Engine size HP KW Year Engine # of cyl Spark plug gap
CHRYSLER PT Cruiser PF, PG 2.0L DOHC 16V 2000-2006 S4RE 0 1.3
CHRYSLER PT Cruiser PG 2.4L DOHC 16V 2004-2009 EDZ 0 1.3
CHRYSLER PT Cruiser Turbo 2.4L 2004-2009 DOHC 16V 0 1.3